Wakacje w Turcji

Wakacje w Turcji

Turcja dla ciekawych. Tracja

Tracja może się okazać niezwykle atrakcyjnym kierunkiem wycieczki dla tych osób, którym marzy się niezwykła podróż po Azji. Tu Turcja może zaskoczyć każdego z nas wspaniałymi widokami i niezwykłym klimatem. Jakie atrakcje turystyczne czekają na tych, którzy w czasie swej orientalnej wycieczki postanowią odwiedzić ten wyjątkowy region?
Tracja to kraina niezwykła. Turcja urzeka tu przede wszystkim scenerią, której najbardziej charakterystycznym elementem są rozległe pola uprawne. Nizinna Tracja to wspaniałe widoki oraz klimat, który przyciąga tu rzesze turystów z odległych zakątków Europy. Co koniecznie powinni oni zobaczyć podczas wycieczki po tej części państwa tureckiego?
Tracja to przede wszystkim wspaniałe lasy oraz uprawne pola, które decydują o ostatecznym charakterze tego regionu. Na gości czekają tu jednak i wybrzeża, przy czym każdy miłośnik plażowania i morskich kąpieli może sam zadecydować, nad jakim morzem chce spędzić czas. W czasie wycieczki po Tracji można bowiem zobaczyć wybrzeża aż trzech mórz: Czarnego, Egejskiego oraz Marmara. Choć Tracja ma ogromny potencjał turystyczny, turyści zwykli skupiać się na terenie jednego tylko ośrodka turystycznego. Edrine, czyli dawny Adrianopol, jest bez wątpienia turystyczną stolicą regionu oraz najważniejszym miastem, jakim Turcja może się pochwalić w tej części kraju. W mieście tym koniecznie trzeba zwiedzić wspaniałe meczety, które mają sporą wartość artystyczną oraz historyczną. Na szczególne wyróżnienie zasługuje tu meczet Selima II, którego minarety są uznawane za jeden z najbardziej charakterystycznych elementów w panoramie Edrine. W meczecie tym można zobaczyć wiele ciekawym dzieł sztuki, przy czym na szczególne wyróżnienie zasługują tu kolumny oraz malownicze fontanny. Drugim ważnym zabytkiem sakralnym w tym mieście jest Stary Meczet. Jego historia sięga XV stulecia, co czyni zeń jeden z najstarszych obiektów na terenie miasta tak chętnie odwiedzanego przez wycieczki z całego świata. Meczet z Trzema Balkonami oraz słynne łaźnie to kolejne atrakcje, dzięki którym Turcja na terenie tego miasta prezentuje się tak ciekawie. Tracja może się też pochwalić ciekawymi atrakcjami, które czekają na półwyspie Gallipoli. Ta część kraju znana jest z wojennych nekropolii, przypominających o czasach I wojny światowej. Półwysep miał w tym czasie ogromne znaczenie strategiczne, na co wpłynęła przede wszystkim bliskość Stambułu oraz Dardaneli. Dziś o licznych walkach stoczonych na jego terenie przypominają wojenne nekropolie, których zwiedzenie jest wielką atrakcją dla wszystkich turystów urządzających wycieczki po Tracji.

Alanya i jej atrakcje

Marzysz o wyjeździe nad ciepłe morze i wypoczynku na plaży? Chcesz połączyć taki wypoczynek z możliwością zwiedzenia cennych zabytków? Turcja może się okazać doskonałym kierunkiem Twojej wyprawy. Moc atrakcji czeka tu niemal na każdym kroku. Dla tych, którzy relaks na plaży chcą połączyć z odkrywaniem przeszłości kraju, najlepszym miejscem na wczasy może się okazać jeden z kurortów leżących na terenie wybrzeża Morza Śródziemnego. Antalya, Side czy Belek to nadmorskie kurorty, które cieszą się wielkim uznaniem. Ciekawe możliwości wypoczynku oferuje również Alanya. Można stąd urządzać wspaniałe wycieczki do pobliskich miejscowości pełnych historycznych skarbów, wiele atrakcji czeka też na terenie tego miasta. Co koniecznie trzeba tu zobaczyć?
Alanya przyciąga pięknymi zatokami oraz pełnymi jachtów przystaniami. Plaże, wycieczkowe rejsy oraz możliwość uprawiania sportów wodnych nie są tu jednak jedynymi atrakcjami. Na turystów czekają też wspaniałe zabytki, pozwalające w ciekawy sposób zapoznać się z losami miasta. A historia tej miejscowości jest długa i sięga czasów hellenistycznych. Zajmowane przez Rzymian, Bizancjum oraz Turków miasto może się pochwalić ciekawymi i różnorodnymi zabytkami. Które cieszą się największym uznaniem wśród turystów spędzających wczasy w Turcji?
Największą atrakcją jest górująca nad miastem twierdza, na terenie której można ujrzeć ślady obiektów z różnych okresów historycznych. Zdobyta w początkach XIII wieku przez Turków, zadziwia swymi rozmiarami oraz potężnymi umocnieniami. Miłośnicy historii ujrzą tu również pozostałości obiektów rzymskich i bizantyjskich, będących najlepszym dowodem na długą historię obiektu. Cennym zabytkiem jest też wzniesiona w XIII wieku Czerwona Wieża, której głównym zadaniem była ochrona znajdującego się w pobliżu twierdzy portu. Wieża Arsenałowa oraz pozostałości seldżuckich stoczni to kolejne zabytki, które ze względu na swój unikalny charakter są atrakcyjnym celem wycieczki dla każdego turysty.
Alanya może się też pochwalić wspaniałą grotą, której korzystny klimat może być z powodzeniem wykorzystywany w celach leczniczych. Pobyt w niej jest szczególnie zalecany astmatykom. Z myślą o nich powstały tu specjalne oferty, pozwalające na dłuższy wypoczynek połączony z kuracją w tej niezwykłej jaskini. Jaki to obiekt zyskał tak wielkie uznanie? To Dalmatas Magarasi – Grota Kapiącego Kamienia, której zwiedzenie każdemu może sprawić wiele radości. Ciekawa szata naciekowa jest wielką atrakcją dla każdego, komu poznawanie tajemnic podziemnego świata sprawia ogromną przyjemność.
Alanya, pełna różnorodnych atrakcji, od lat stanowi atrakcyjne miejsce na rodzinne wczasy. Osobom marzącym o wypoczynku na jej terenie pomóc może niejedno biuro podróży, które zajmuje się organizacją urlopów w Turcji. Chętnych na skorzystanie z takich ofert nie brakuje, co najlepiej świadczy o popularności portowego miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *